    Comchip Technology CPDF3V3UP-HF
    Part No.:
    CPDF3V3UP-HF
    Package:
    1005 (2512 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDF3V3UP-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 8V 1005/SOD323F
    Package/Case:
    1005 (2512 Metric)
    Product Status:
    Active
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V
    Voltage - Breakdown (Min):
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    5A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    40W
    Capacitance @ Frequency:
    12pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1005/SOD-323F
    Datasheet:
    1. How to order CPDF3V3UP-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDF3V3UP-HF price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDF3V3UP-HF?
    Image CPDF3V3UP-HF
    Part Number CPDF3V3UP-HF
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case 1005 (2512 Metric)
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V
    Voltage - Breakdown (Min) -
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 40W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)