    Comchip Technology CPDF24V0U-HF
    Part No.:
    CPDF24V0U-HF
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    1005 (2512 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDF24V0U-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 24VWM 50V 1005/SOD323F
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    1005 (2512 Metric)
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    24V
    Voltage - Breakdown (Min):
    26.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    50V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    3A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    150W
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    35pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1005/SOD-323F
    Datasheet:
    1. How to order CPDF24V0U-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDF24V0U-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDF24V0U-HF?
    Image CPDF24V0U-HF
    Part Number CPDF24V0U-HF
    Manufacturer Comchip Technology
    Package/Case 1005 (2512 Metric)
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
    Voltage - Breakdown (Min) 26.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 150W
    Power Line Protection No
    Applications General Purpose
    Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz