    Comchip Technology CPDER12V-HF
    Part No.:
    CPDER12V-HF
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    0503 (1308 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDER12V-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 12VWM 25V 0503/SOD723F
    Manufacturer:
    Comchip Technology
    Package/Case:
    0503 (1308 Metric)
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Last Time Buy
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Bidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    12V
    Voltage - Breakdown (Min):
    13V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    25V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    1A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    25W
    Power Line Protection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance @ Frequency:
    12pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    0503/SOD-723F
    Datasheet:
    1. How to order CPDER12V-HF on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CPDER12V-HF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPDER12V-HF?
    Image CPDER12V0U-HF CPDER12V-HF CPDER12V CPDER12V0U
    Part Number CPDER12V0U-HF CPDER12V-HF CPDER12V CPDER12V0U
    Manufacturer Comchip Technology Comchip Technology Comchip Technology Comchip Technology
    Package/Case 0503 (1308 Metric) 0503 (1308 Metric) 0503 (1308 Metric) 0503 (1308 Metric)
    Series - - - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
    Type Zener Zener Zener Zener
    Bidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V 12V 12V
    Voltage - Breakdown (Min) 13V 13V 13V 13V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V 25V 25V 25V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A (8/20µs) 1A (8/20µs) 1A (8/20µs) 1A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse 25W 25W 25W 25W
    Power Line Protection No No No No
    Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
    Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz 12pF @ 1MHz 12pF @ 1MHz 12pF @ 1MHz