    Century Spring Corp CDM-189207CS
    Part No.:
    CDM-189207CS
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDM-189207CS.pdf
    Description:
    DISC O=0.709, I=0.362, T=0.0276
    Diameter - Inside:
    0.362" (9.20mm)
    Diameter - Outside:
    0.709" (18.01mm)
    Thickness:
    0.028" (0.70mm)
    Plating:
    Material:
    Steel
    Datasheet:
    1. How to order CDM-189207CS on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CDM-189207CS price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDM-189207CS?
    Image CDM-188210CS CDM-189207CS CDM-147235CS CDM-136235CS CDM-221108CS
    Part Number CDM-188210CS CDM-189207CS CDM-147235CS CDM-136235CS CDM-221108CS
    Series - - - - -
    Packaging Box Box Box Box Box
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Flat Flat Flat Flat Flat
    Diameter - Inside 0.362" (9.20mm) 0.362" (9.20mm) 0.362" (9.20mm) 0.362" (9.20mm) 0.362" (9.20mm)
    Diameter - Outside 0.709" (18.01mm) 0.709" (18.01mm) 0.709" (18.01mm) 0.709" (18.01mm) 0.709" (18.01mm)
    Thickness 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm)