    Century Spring Corp CDM-158207CS
    Part No.:
    CDM-158207CS
    Manufacturer:
    Century Spring Corp
    Category:
    Standard Washers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDM-158207CS.pdf
    Description:
    DISC O=0.591, I=0.323, T=0.0276
    Manufacturer:
    Century Spring Corp
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Type:
    Flat
    Thread/Screw/Hole Size:
    Diameter - Inside:
    0.323" (8.20mm)
    Diameter - Outside:
    0.591" (15.01mm)
    Thickness:
    0.028" (0.70mm)