    Century Spring Corp CDM-105205CS
    Part No.:
    CDM-105205CS
    Manufacturer:
    Century Spring Corp
    Category:
    Standard Washers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDM-105205CS.pdf
    Description:
    DISC O=0.394, I=0.205, T=0.0197
    Manufacturer:
    Century Spring Corp
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Type:
    Flat
    Thread/Screw/Hole Size:
    Diameter - Inside:
    0.205" (5.21mm)
    Diameter - Outside:
    0.394" (10.01mm)
    Thickness:
    0.020" (0.51mm)