GMT31X7R224K100NT2.pdf
GMT31X7R224K100NT2.pdf
| Image |  |
| Part Number | GMT31X7R224K100NT2 |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |