GMC21CG820F100NT.pdf
GMC21CG820F100NT.pdf
| Image |  |
| Part Number | GMC21CG820F100NT | GMC21CG820F100NT |
| Product Status | Active | Active |
| Capacitance | 82 pF | 82 pF |
| Tolerance | ±1% | ±1% |
| Voltage - Rated | 100V | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) | 0.028" (0.70mm) |