CHV0603N500220JCT.pdf
CHV0603N500220JCT.pdf
| Image |  |
| Part Number | CHV0603N500220JCT |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 22 pF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 500V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |