    Broadcom Limited ACNW3410-300E
    Part No.:
    ACNW3410-300E
    Manufacturer:
    Broadcom Limited
    Category:
    Isolators - Gate Drivers
    Package:
    8-SMD, Gull Wing
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDACNW3410-300E.pdf
    Description:
    OPTOISO 5KV 1CH GATE DVR 8SMD GW
    Manufacturer:
    Broadcom Limited
    Series:
    Package/Case:
    8-SMD, Gull Wing
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Technology:
    Optical Coupling
    Number of Channels:
    1
    Voltage - Isolation:
    5000Vrms
    Common Mode Transient Immunity (Min):
    100kV/µs
    Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
    150ns, 150ns
    Pulse Width Distortion (Max):
    80ns
    Rise / Fall Time (Typ):
    20ns, 10ns
    Current - Output High, Low:
    2.5A, 2.5A
    Current - Peak Output:
    3A
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    1.45V
    Current - DC Forward (If) (Max):
    25 mA
    Voltage - Output Supply:
    15V ~ 30V
    Grade:
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Approval Agency:
    CSA, IEC/EN/DIN, UR
    Datasheet:
    1. How to order ACNW3410-300E on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ACNW3410-300E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ACNW3410-300E?
    Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
    Series - - -
    Package/Case 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing
    Packaging Tube Tube Tube
    Product Status Active Active Active
    Technology Optical Coupling Optical Coupling Optical Coupling
    Number of Channels 1 1 1
    Voltage - Isolation 5000Vrms 5000Vrms 5000Vrms
    Common Mode Transient Immunity (Min) 100kV/µs 100kV/µs 100kV/µs
    Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 150ns, 150ns 150ns, 150ns 150ns, 150ns
    Pulse Width Distortion (Max) 80ns 80ns 80ns
    Rise / Fall Time (Typ) 20ns, 10ns 20ns, 10ns 20ns, 10ns
    Current - Output High, Low 2.5A, 2.5A 2.5A, 2.5A 2.5A, 2.5A
    Current - Peak Output 3A 3A 3A
    Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.45V 1.45V 1.45V
    Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA 25 mA 25 mA
    Voltage - Output Supply 15V ~ 30V 15V ~ 30V 15V ~ 30V
    Grade - - -
    Qualification - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C