    Bridgetek Pte Ltd. VM801P43A-BK
    Part No.:
    VM801P43A-BK
    Manufacturer:
    Bridgetek Pte Ltd.
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVM801P43A-BK.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
    Manufacturer:
    Bridgetek Pte Ltd.
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Obsolete
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Capacitive
    Diagonal Screen Size:
    4.3" (109.22mm)
    Viewing Area:
    111.50mm W x 73.50mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    480 x 272
    Interface:
    I2C, SPI, USB
    Controller Type:
    FT801
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    Datasheet:
    1. How to order VM801P43A-BK on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VM801P43A-BK price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VM801P43A-BK?
    Image VM801P43A-BK
    Part Number VM801P43A-BK
    Manufacturer Bridgetek Pte Ltd.
    Series -
    Packaging Box
    Product Status Obsolete
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Capacitive
    Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
    Viewing Area 111.50mm W x 73.50mm H