    Bourns Inc. SRF4532TA-901Y
    Part No.:
    SRF4532TA-901Y
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Horizontal, 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSRF4532TA-901Y.pdf
    Description:
    CMC 3.2UH 900 OHM 2.3A SMD
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Package/Case:
    Horizontal, 4 PC Pad
    Filter Type:
    Signal Line
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    900 Ohms @ 100 MHz
    Current Rating (Max):
    3.2 µH @ 100 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2.3A
    Voltage Rating - DC:
    70mOhm
    Voltage Rating - AC:
    50V
    Operating Temperature:
    Ratings:
    -55°C ~ 125°C
    Approval Agency:
    AEC-Q200
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SRF4532TA-901Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SRF4532TA-901Y price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SRF4532TA-901Y?
    Image SRF4532TA-282Y SRF4532TA-601Y SRF4532TA-231Y SRF4532TA-901Y SRF4532TA-421Y
    Part Number SRF4532TA-282Y SRF4532TA-601Y SRF4532TA-231Y SRF4532TA-901Y SRF4532TA-421Y
    Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
    Filter Type Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Impedance @ Frequency 900 Ohms @ 100 MHz 900 Ohms @ 100 MHz 900 Ohms @ 100 MHz 900 Ohms @ 100 MHz 900 Ohms @ 100 MHz
    Current Rating (Max) 3.2 µH @ 100 kHz 3.2 µH @ 100 kHz 3.2 µH @ 100 kHz 3.2 µH @ 100 kHz 3.2 µH @ 100 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 2.3A 2.3A 2.3A 2.3A 2.3A
    Voltage Rating - DC 70mOhm 70mOhm 70mOhm 70mOhm 70mOhm
    Voltage Rating - AC 50V 50V 50V 50V 50V
    Ratings -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C