    Bourns Inc. SM91502ALA-E
    Part No.:
    SM91502ALA-E
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Category:
    Pulse Transformers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSM91502ALA-E.pdf
    Description:
    BMS TRANSFORMER/CMC, 6PIN, SGL,
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Series:
    SM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Transformer Type:
    Inductance:
    150µH
    ET (Volt-Time):
    Turns Ratio - Primary:Secondary:
    1:1
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order SM91502ALA-E on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SM91502ALA-E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SM91502ALA-E?
    Image SM91502ALA-E
    Part Number SM91502ALA-E
    Manufacturer Bourns Inc.
    Series SM
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Transformer Type -
    Inductance 150µH
    ET (Volt-Time) -
    Turns Ratio - Primary:Secondary 1:1
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C