    APEM Inc. Q22Y5SXXSR220E
    Part No.:
    Q22Y5SXXSR220E
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ22Y5SXXSR220E.pdf
    Description:
    LED INDICATOR 22MM
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Series:
    Q22
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Red
    Lens Color:
    Lens Transparency:
    Ratings:
    AC/DC
    Voltage:
    220V
    Current:
    3mA
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    0.87" (22.00mm)
    Lens Size:
    16.75mm Dia
    Lens Style:
    Round with Flat Top
    Millicandela Rating:
    Wavelength - Peak:
    Viewing Angle:
    100°
    Termination Style:
    Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
    Ingress Protection:
    IP67
    Features:
    Datasheet:
    1. How to order Q22Y5SXXSR220E on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the Q22Y5SXXSR220E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of Q22Y5SXXSR220E?
    Image Q22Y5SXXSR220E
    Part Number Q22Y5SXXSR220E
    Manufacturer APEM Inc.
    Series Q22
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type LED
    Lamp Color Red
    Lens Color -
    Lens Transparency -
    Ratings AC/DC
    Voltage 220V
    Current 3mA
    Panel Cutout Shape Round
    Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.00mm)
    Lens Size 16.75mm Dia
    Lens Style Round with Flat Top
    Millicandela Rating -
    Wavelength - Peak -
    Viewing Angle 100°
    Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)