    APEM Inc. Q22Y5AGXXSG12E
    Part No.:
    Q22Y5AGXXSG12E
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ22Y5AGXXSG12E.pdf
    Description:
    LED INDICATOR 22MM
    Lamp Color:
    Green
    Lens Color:
    Green
    Lens Transparency:
    Diffused
    Ratings:
    DC
    Voltage:
    12V
    Current:
    40mA
    Panel Cutout Dimensions:
    0.87" (22.00mm)
    Lens Size:
    16.75mm Dia
    Millicandela Rating:
    245mcd
    Termination Style:
    Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order Q22Y5AGXXSG12E on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the Q22Y5AGXXSG12E price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of Q22Y5AGXXSG12E?
    Image Q22Y5AGXXSG12E
    Part Number Q22Y5AGXXSG12E
    Type LED
    Lamp Color Green
    Lens Color Green
    Lens Transparency Diffused
    Ratings DC
    Voltage 12V
    Current 40mA
    Panel Cutout Shape Round
    Panel Cutout Dimensions 0.87" (22.00mm)
    Lens Size 16.75mm Dia
    Lens Style Round with Flat Top
    Millicandela Rating 245mcd
    Wavelength - Peak -
    Viewing Angle 100°
    Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)