    APEM Inc. Q12P1BXXSR110E
    Part No.:
    Q12P1BXXSR110E
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ12P1BXXSR110E.pdf
    Description:
    LED INDICATOR 12MM
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Series:
    Q12
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Red
    Lens Color:
    Colorless
    Lens Transparency:
    Clear
    Ratings:
    AC
    Voltage:
    110V
    Current:
    6mA
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    0.47" (12.00mm)
    Lens Size:
    8.00mm Dia
    Lens Style:
    Round with Domed Top
    Millicandela Rating:
    3000mcd
    Wavelength - Peak:
    Viewing Angle:
    100°
    Termination Style:
    Solder Lug
    Ingress Protection:
    IP67
    Features:
    Datasheet:
    1. How to order Q12P1BXXSR110E on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the Q12P1BXXSR110E price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of Q12P1BXXSR110E?
    Image Q12P1BXXSR110E
    Part Number Q12P1BXXSR110E
    Manufacturer APEM Inc.
    Series Q12
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type LED
    Lamp Color Red
    Lens Color Colorless
    Lens Transparency Clear
    Ratings AC
    Voltage 110V
    Current 6mA
    Panel Cutout Shape Round
    Panel Cutout Dimensions 0.47" (12.00mm)
    Lens Size 8.00mm Dia