    Analog Devices Inc. LT1004CH-2.5
    Part No.:
    LT1004CH-2.5
    Manufacturer:
    Analog Devices Inc.
    Category:
    Voltage Reference
    Package:
    TO-46-2 Metal Can
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLT1004CH-2.5.pdf
    Description:
    IC VREF SHUNT 2.5V
    Manufacturer:
    Analog Devices Inc.
    Package/Case:
    TO-46-2 Metal Can
    Series:
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Obsolete
    Reference Type:
    Output Type:
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    Tolerance:
    Temperature Coefficient:
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    Voltage - Input:
    Current - Supply:
    Current - Cathode:
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order LT1004CH-2.5 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LT1004CH-2.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LT1004CH-2.5?
    Image LT1004CH-1.2 LT1004CH-2.5
    Part Number LT1004CH-1.2 LT1004CH-2.5
    Manufacturer Analog Devices Inc. Analog Devices Inc.
    Package/Case TO-46-2 Metal Can TO-46-2 Metal Can
    Series - -
    Packaging Tube Tube
    Product Status Obsolete Obsolete
    Reference Type - -
    Output Type - -
    Voltage - Output (Max) - -
    Current - Output - -
    Tolerance - -
    Temperature Coefficient - -
    Noise - 0.1Hz to 10Hz - -
    Noise - 10Hz to 10kHz - -