    ams-OSRAM USA INC. LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z
    Part No.:
    LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Category:
    LED Indication - Discrete
    Package:
    4-SMD, J-Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z.pdf
    Description:
    LED YELLOW/GREEN CLEAR 4PLCC SMD
    Manufacturer:
    ams-OSRAM USA INC.
    Series:
    Multi CHIPLED
    Package/Case:
    4-SMD, J-Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Color:
    Yellow, Green
    Configuration:
    Independent
    Lens Color:
    Colorless
    Lens Transparency:
    Clear
    Millicandela Rating:
    7mcd Green, 11.25mcd Yellow
    Lens Style:
    Round with Flat Top
    Lens Size:
    2.40mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    1.8V Green, 1.8V Yellow
    Current - Test:
    2mA
    Viewing Angle:
    120°
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Wavelength - Dominant:
    570nm Green, 587nm Yellow
    Wavelength - Peak:
    572nm Green, 591nm Yellow
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    4-PLCC
    Size / Dimension:
    3.20mm L x 2.80mm W
    Datasheet:
    1. How to order LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z?
    Image LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z
    Part Number LYG T67K-JL-1-0+HK-1-0-2-R18-Z
    Manufacturer ams-OSRAM USA INC.
    Series Multi CHIPLED
    Package/Case 4-SMD, J-Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Color Yellow, Green
    Configuration Independent
    Lens Color Colorless
    Lens Transparency Clear
    Millicandela Rating 7mcd Green, 11.25mcd Yellow
    Lens Style Round with Flat Top
    Lens Size 2.40mm Dia
    Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V Green, 1.8V Yellow
    Current - Test 2mA
    Viewing Angle 120°
    Mounting Type Surface Mount
    Wavelength - Dominant 570nm Green, 587nm Yellow
    Wavelength - Peak 572nm Green, 591nm Yellow
    Features -
    Grade -
    Qualification -
    Supplier Device Package 4-PLCC
    Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W