    Ampleon USA Inc. CLF1G0060-10U
    Part No.:
    CLF1G0060-10U
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-1227A
    Description:
    RF MOSFET GAN HEMT 50V CDFM2
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-1227A
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Not For New Designs
    Technology:
    GaN HEMT
    Configuration:
    Frequency:
    3GHz ~ 3.5GHz
    Gain:
    14.5dB
    Voltage - Test:
    50 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    50 mA
    Power - Output:
    10W
    Voltage - Rated:
    150 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    CDFM2
    1. How to order CLF1G0060-10U on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CLF1G0060-10U price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CLF1G0060-10U?
    Image CLF1G0060-30 CLF1G0060-10U CLF1G0060S-10U CLF1G0060S-30U
    Part Number CLF1G0060-30 CLF1G0060-10U CLF1G0060S-10U CLF1G0060S-30U
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series - - - -
    Package/Case SOT-1227A SOT-1227A SOT-1227A SOT-1227A
    Packaging Tray Tray Tray Tray
    Product Status Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
    Technology GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT
    Configuration - - - -
    Frequency 3GHz ~ 3.5GHz 3GHz ~ 3.5GHz 3GHz ~ 3.5GHz 3GHz ~ 3.5GHz
    Gain 14.5dB 14.5dB 14.5dB 14.5dB
    Voltage - Test 50 V 50 V 50 V 50 V
    Current Rating (Amps) - - - -
    Noise Figure - - - -
    Current - Test 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
    Power - Output 10W 10W 10W 10W
    Voltage - Rated 150 V 150 V 150 V 150 V