    Ampleon USA Inc. CLF1G0035-50H
    Part No.:
    CLF1G0035-50H
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT467C
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCLF1G0035-50H.pdf
    Description:
    RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT467C
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Technology:
    GaN HEMT
    Configuration:
    Frequency:
    3GHz
    Gain:
    11.5dB
    Voltage - Test:
    50 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    150 mA
    Power - Output:
    50W
    Voltage - Rated:
    150 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order CLF1G0035-50H on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CLF1G0035-50H price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CLF1G0035-50H?
    Image CLF1G0035-50H CLF1G0035-50,112 CLF1G0035S-50,112 CLF1G0035-100,112 CLF1G0035S-100PU
    Part Number CLF1G0035-50H CLF1G0035-50,112 CLF1G0035S-50,112 CLF1G0035-100,112 CLF1G0035S-100PU
    Series - - - - -
    Package/Case SOT467C SOT467C SOT467C SOT467C SOT467C
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Active Active Active Active Active
    Technology GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT GaN HEMT
    Configuration - - - - -
    Frequency 3GHz 3GHz 3GHz 3GHz 3GHz
    Gain 11.5dB 11.5dB 11.5dB 11.5dB 11.5dB
    Voltage - Test 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V
    Noise Figure - - - - -
    Current - Test 150 mA 150 mA 150 mA 150 mA 150 mA
    Power - Output 50W 50W 50W 50W 50W
    Voltage - Rated 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V