    Ampleon USA Inc. BLL8H0514-25U
    Part No.:
    BLL8H0514-25U
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-467C
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBLL8H0514-25U.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 50V SOT467C
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-467C
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Discontinued at Digi-Key
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    1.2GHz
    Gain:
    21dB
    Voltage - Test:
    50 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    50 mA
    Power - Output:
    25W
    Voltage - Rated:
    100 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order BLL8H0514-25U on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BLL8H0514-25U price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLL8H0514-25U?
    Image BLL8H0514LS-130U BLL8H0514L-130U BLL8H0514-25U
    Part Number BLL8H0514LS-130U BLL8H0514L-130U BLL8H0514-25U
    Manufacturer Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc. Ampleon USA Inc.
    Series - - -
    Package/Case SOT-467C SOT-467C SOT-467C
    Packaging Tray Tray Tray
    Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
    Technology LDMOS LDMOS LDMOS
    Configuration - - -
    Frequency 1.2GHz 1.2GHz 1.2GHz
    Gain 21dB 21dB 21dB
    Voltage - Test 50 V 50 V 50 V
    Current Rating (Amps) - - -
    Noise Figure - - -
    Current - Test 50 mA 50 mA 50 mA
    Power - Output 25W 25W 25W
    Voltage - Rated 100 V 100 V 100 V