    Ampleon USA Inc. BLF2425M9L30J
    Part No.:
    BLF2425M9L30J
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    SOT-1135A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBLF2425M9L30J.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 32V CDFM2
    Manufacturer:
    Ampleon USA Inc.
    Series:
    Package/Case:
    SOT-1135A
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    2.45GHz
    Gain:
    18.5dB
    Voltage - Test:
    32 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    20 mA
    Power - Output:
    30W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    CDFM2
    Datasheet:
    1. How to order BLF2425M9L30J on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BLF2425M9L30J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLF2425M9L30J?
    Image BLF2425M9L30J
    Part Number BLF2425M9L30J
    Manufacturer Ampleon USA Inc.
    Series -
    Package/Case SOT-1135A
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 2.45GHz
    Gain 18.5dB
    Voltage - Test 32 V
    Current Rating (Amps) -
    Noise Figure -
    Current - Test 20 mA
    Power - Output 30W
    Voltage - Rated 65 V