    Amphenol Anytek YK4410303000G
    Part No.:
    YK4410303000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Description:
    CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.374"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK441
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    3
    Number of Wire Entries:
    3
    Pitch:
    0.374" (9.50mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    30A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    10-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    PC Pin
    Barrier Type:
    3 Wall (Tri)
    Features:
    Color:
    Black
    1. How to order YK4410303000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the YK4410303000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK4410303000G?
    Image YK4410303000G
    Part Number YK4410303000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK441
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 3
    Number of Wire Entries 3
    Pitch 0.374" (9.50mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 30A
    Voltage Rating 300V