    Amphenol Anytek YK3050313000G
    Part No.:
    YK3050313000G
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDYK3050313000G.pdf
    Description:
    BARRIER TERMINAL BLOCKS 3POS, PI
    Series:
    YK305
    Number of Circuits:
    3
    Number of Wire Entries:
    3
    Pitch:
    0.300" (7.62mm)
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating:
    300V
    Bottom Termination:
    Solder Eyelets
    Features:
    Cover, Flange
    Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order YK3050313000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the YK3050313000G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK3050313000G?
    Image YK3050313000G
    Part Number YK3050313000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK305
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 3
    Number of Wire Entries 3
    Pitch 0.300" (7.62mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 15A
    Voltage Rating 300V