    Amphenol Anytek YK3030423000G
    Part No.:
    YK3030423000G
    Description:
    CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.3"
    Series:
    YK303
    Number of Circuits:
    4
    Number of Wire Entries:
    4
    Pitch:
    0.300" (7.62mm)
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating:
    300V
    Bottom Termination:
    PC Pin
    Black
    1. How to order YK3030423000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the YK3030423000G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK3030423000G?
    Image YK3030423000G
    Part Number YK3030423000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK303
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 4
    Number of Wire Entries 4
    Pitch 0.300" (7.62mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 15A
    Voltage Rating 300V