    Amphenol Anytek YK3030323000G
    Part No.:
    YK3030323000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Barrier Blocks
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDYK3030323000G.pdf
    Description:
    CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.3"
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    YK303
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Terminal Block Type:
    Barrier Block
    Number of Circuits:
    3
    Number of Wire Entries:
    3
    Pitch:
    0.300" (7.62mm)
    Number of Rows:
    1
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating:
    300V
    Wire Gauge:
    14-22 AWG
    Top Termination:
    Screws with Captive Plate
    Bottom Termination:
    PC Pin
    Barrier Type:
    2 Wall (Dual)
    Features:
    Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order YK3030323000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the YK3030323000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YK3030323000G?
    Image YK3030323000G
    Part Number YK3030323000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series YK303
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Terminal Block Type Barrier Block
    Number of Circuits 3
    Number of Wire Entries 3
    Pitch 0.300" (7.62mm)
    Number of Rows 1
    Current Rating (Amps) 15A
    Voltage Rating 300V