    Amphenol Anytek VI0221520000G
    Part No.:
    VI0221520000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Wire to Board
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVI0221520000G.pdf
    Description:
    TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    21-508
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Number of Levels:
    1
    Positions Per Level:
    2
    Pitch:
    0.200" (5.08mm)
    Mating Orientation:
    Horizontal with Board
    Current:
    16 A
    Voltage:
    300 V
    Wire Gauge:
    12-28 AWG
    Mounting Type:
    Through Hole
    Wire Termination:
    Screw - Rising Cage Clamp
    Features:
    Interlocking (Side)
    Color:
    Green
    Datasheet:
    1. How to order VI0221520000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VI0221520000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VI0221520000G?
    Image VI0221520000G
    Part Number VI0221520000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series 21-508
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Number of Levels 1
    Positions Per Level 2
    Pitch 0.200" (5.08mm)
    Mating Orientation Horizontal with Board
    Current 16 A
    Voltage 300 V