    Amphenol Anytek TJ0331530000G
    Part No.:
    TJ0331530000G
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTJ0331530000G.pdf
    Description:
    TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
    Series:
    01-381
    Packaging:
    Bulk
    Number of Positions:
    3
    Positions Per Level:
    3
    Pitch:
    0.150" (3.81mm)
    Current - UL:
    10 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C
    Datasheet:
    1. How to order TJ0331530000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TJ0331530000G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TJ0331530000G?
    Image TJ0331530000G
    Part Number TJ0331530000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series 01-381
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type Plug, Female Sockets
    Number of Positions 3
    Positions Per Level 3
    Number of Levels 1
    Pitch 0.150" (3.81mm)
    Voltage - IEC -
    Current - UL 10 A
    Voltage - UL 300 V
    Color Green
    Operating Temperature -40°C ~ 115°C