    Amphenol Anytek TJ0311530000G
    Part No.:
    TJ0311530000G
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTJ0311530000G.pdf
    Description:
    TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM
    Series:
    01-350
    Packaging:
    Tray
    Number of Positions:
    3
    Positions Per Level:
    3
    Pitch:
    0.138" (3.50mm)
    Current - UL:
    10 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C
    Datasheet:
    1. How to order TJ0311530000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TJ0311530000G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TJ0311530000G?
    Image TJ0311530000G
    Part Number TJ0311530000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series 01-350
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Type Plug, Female Sockets
    Number of Positions 3
    Positions Per Level 3
    Number of Levels 1
    Pitch 0.138" (3.50mm)
    Voltage - IEC -
    Current - UL 10 A
    Voltage - UL 300 V
    Color Green
    Operating Temperature -40°C ~ 115°C