    Amphenol Anytek KY0401530000G
    Part No.:
    KY0401530000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Wire to Board
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKY0401530000G.pdf
    Description:
    TERM BLK 4POS TOP ENTRY 5MM PCB
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    KY
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Number of Levels:
    1
    Positions Per Level:
    4
    Pitch:
    0.197" (5.00mm)
    Mating Orientation:
    Vertical with Board
    Current:
    15 A
    Voltage:
    300 V
    Wire Gauge:
    12-24 AWG
    Mounting Type:
    Through Hole
    Wire Termination:
    Screw - Leaf Spring, Wire Guard
    Features:
    Interlocking (Side)
    Color:
    Green
    Datasheet:
    1. How to order KY0401530000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KY0401530000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KY0401530000G?
    Image KY0401530000G
    Part Number KY0401530000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series KY
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Number of Levels 1
    Positions Per Level 4
    Pitch 0.197" (5.00mm)
    Mating Orientation Vertical with Board
    Current 15 A
    Voltage 300 V