    Amphenol Anytek HA0300500000G
    Part No.:
    HA0300500000G
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Category:
    Wire to Board
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHA0300500000G.pdf
    Description:
    TERM BLK 3POS TOP ENT 5.08MM PCB
    Manufacturer:
    Amphenol Anytek
    Series:
    09-508
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Number of Levels:
    1
    Positions Per Level:
    3
    Pitch:
    0.200" (5.08mm)
    Mating Orientation:
    Vertical with Board
    Current:
    10 A
    Voltage:
    300 V
    Wire Gauge:
    14-24 AWG
    Mounting Type:
    Through Hole
    Wire Termination:
    Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
    Features:
    Lever Actuated
    Color:
    Green
    Datasheet:
    1. How to order HA0300500000G on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the HA0300500000G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HA0300500000G?
    Image HA0300500000G
    Part Number HA0300500000G
    Manufacturer Amphenol Anytek
    Series 09-508
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Number of Levels 1
    Positions Per Level 3
    Pitch 0.200" (5.08mm)
    Mating Orientation Vertical with Board
    Current 10 A
    Voltage 300 V