    aimtec AM30CW-4815SNZ
    Part No.:
    AM30CW-4815SNZ
    Manufacturer:
    aimtec
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    6-DIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAM30CW-4815SNZ.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 30W
    Manufacturer:
    aimtec
    Series:
    AM30CW-NZ
    Package/Case:
    6-DIP Module
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    75V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    2A
    Power (Watts):
    30 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Adjustable Output, Remote On/Off
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    88%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order AM30CW-4815SNZ on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AM30CW-4815SNZ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AM30CW-4815SNZ?
    Image AM30CW-4815SNZ
    Part Number AM30CW-4815SNZ
    Manufacturer aimtec
    Series AM30CW-NZ
    Package/Case 6-DIP Module
    Packaging Tube
    Product Status Active
    Type Isolated Module
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 18V
    Voltage - Input (Max) 75V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 2 -
    Voltage - Output 3 -
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 2A
    Power (Watts) 30 W
    Voltage - Isolation 1.5 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features Adjustable Output, Remote On/Off
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Efficiency 88%