    Acopian Power Supplies VB24G170M
    Part No.:
    VB24G170M
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDVB24G170M.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Series:
    B
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    1.7 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    Operating Temperature:
    0°C ~ 71°C
    Features:
    Adjustable Output
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    5.12" L x 5.09" W x 3.44" H (130.0mm x 129.3mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order VB24G170M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the VB24G170M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VB24G170M?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VB24G170M.
    Image VB24G170M VB24G170M-230
    Part Number VB24G170M VB24G170M-230
    Manufacturer Acopian Power Supplies Acopian Power Supplies
    Series B B
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Type Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 24V 24V
    Voltage - Output 2 - -
    Voltage - Output 3 - -
    Voltage - Output 4 - -
    Voltage - Output 5 - -
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 1.7 A 1.7 A
    Current - Output 2 - -
    Current - Output 3 - -
    Current - Output 4 - -
    Current - Output 5 - -
    Current - Output 6 - -
    Power (Watts) - -
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature 0°C ~ 71°C 0°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 5.12" L x 5.09" W x 3.44" H (130.0mm x 129.3mm x 87.4mm) 5.12" L x 5.09" W x 3.44" H (130.0mm x 129.3mm x 87.4mm)