    Acopian Power Supplies A90HT330
    Part No.:
    A90HT330
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA90HT330.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Series:
    A
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    90V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    3.3 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Features:
    Adjustable Output
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    11.25" L x 7.37" W x 5.12" H (285.8mm x 187.2mm x 130.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order A90HT330 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A90HT330 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A90HT330?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A90HT330.
    7.How to contact us to get technical supports, such as A90HT330 pin diagram, A90HT330 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image A90HT330-230 A90HT330
    Part Number A90HT330-230 A90HT330
    Manufacturer Acopian Power Supplies Acopian Power Supplies
    Series A A
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Type Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 90V 90V
    Voltage - Output 2 - -
    Voltage - Output 3 - -
    Voltage - Output 4 - -
    Voltage - Output 5 - -
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 3.3 A 3.3 A
    Current - Output 2 - -
    Current - Output 3 - -
    Current - Output 4 - -
    Current - Output 5 - -
    Current - Output 6 - -
    Power (Watts) - -
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 11.25" L x 7.37" W x 5.12" H (285.8mm x 187.2mm x 130.0mm) 11.25" L x 7.37" W x 5.12" H (285.8mm x 187.2mm x 130.0mm)