    Acopian Power Supplies A24MT550
    Part No.:
    A24MT550
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA24MT550.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output 1:
    5.5 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order A24MT550 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A24MT550 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A24MT550?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A24MT550.
    7.How to contact us to get technical supports, such as A24MT550 pin diagram, A24MT550 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image A24MT550 A24MT550-230
    Part Number A24MT550 A24MT550-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 24V 24V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 5.5 A 5.5 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm) 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)