    Acopian Power Supplies A15H1900
    Part No.:
    A15H1900
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA15H1900.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    15V
    Current - Output 1:
    19 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order A15H1900 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A15H1900 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A15H1900?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A15H1900.
    7.How to contact us to get technical supports, such as A15H1900 pin diagram, A15H1900 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image A15H1900 A15H1900-230
    Part Number A15H1900 A15H1900-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 15V 15V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 19 A 19 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm) 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)