    Acopian Power Supplies A150MT100
    Part No.:
    A150MT100
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA150MT100.pdf
    Voltage - Input:
    105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1:
    150V
    Current - Output 1:
    1 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)
    Datasheet:
    1. How to order A150MT100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A150MT100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A150MT100?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A150MT100.
    Image A150MT100 A150MT100-230
    Part Number A150MT100 A150MT100-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 105 ~ 125 VAC 105 ~ 125 VAC
    Voltage - Output 1 150V 150V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 1 A 1 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm) 13.25" L x 5.12" W x 3.44" H (336.6mm x 130.0mm x 87.4mm)