    Acopian Power Supplies A150HT300-230
    Part No.:
    A150HT300-230
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDA150HT300-230.pdf
    Voltage - Input:
    210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1:
    150V
    Current - Output 1:
    3 A
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Size / Dimension:
    16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order A150HT300-230 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the A150HT300-230 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of A150HT300-230?
    Image A150HT300 A150HT300-230
    Part Number A150HT300 A150HT300-230
    Number of Outputs 1 1
    Voltage - Input 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1 150V 150V
    Voltage - Output 6 - -
    Current - Output 1 3 A 3 A
    Voltage - Isolation - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Features Adjustable Output Adjustable Output
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm) 16.00" L x 7.37" W x 5.12" H (406.4mm x 187.2mm x 130.0mm)