    Abracon LLC EH2545ETTS-10.000M TR
    Part No.:
    EH2545ETTS-10.000M TR
    Manufacturer:
    Abracon LLC
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDEH2545ETTS-10.000M TR.pdf
    Description:
    OSC XO SPXO 5V 4PAD 5X7MM SMD
    Manufacturer:
    Abracon LLC
    Series:
    EH25
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    10 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    5V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    50mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order EH2545ETTS-10.000M TR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the EH2545ETTS-10.000M TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of EH2545ETTS-10.000M TR?
    Image EH2545ETTS-10.000M TR
    Part Number EH2545ETTS-10.000M TR
    Manufacturer Abracon LLC
    Series EH25
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 10 MHz
    Function Enable/Disable
    Output CMOS
    Voltage - Supply 5V
    Frequency Stability ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 50mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)