    YAGEO 681KH05J-F
    Part No.:
    681KH05J-F
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 5mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED681KH05J-F.pdf
    Description:
    VARISTOR 680V 800A DISC 5MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 5mm
    Series:
    05H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    420 V
    Maximum DC Volts:
    560 V
    Varistor Voltage (Min):
    612 V
    Varistor Voltage (Typ):
    680 V
    Varistor Voltage (Max):
    748 V
    Current - Surge:
    800 A
    Energy:
    29J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    38 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 681KH05J-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 681KH05J-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 681KH05J-F?
    Image 681KH05J-TR 681KH05J-OTR 681KH05J-FTR 681KH05J-TB 681KH05J-OTB
    Part Number 681KH05J-TR 681KH05J-OTR 681KH05J-FTR 681KH05J-TB 681KH05J-OTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm
    Series 05H 05H 05H 05H 05H
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 420 V 420 V 420 V 420 V 420 V
    Maximum DC Volts 560 V 560 V 560 V 560 V 560 V
    Varistor Voltage (Min) 612 V 612 V 612 V 612 V 612 V
    Varistor Voltage (Typ) 680 V 680 V 680 V 680 V 680 V
    Varistor Voltage (Max) 748 V 748 V 748 V 748 V 748 V
    Current - Surge 800 A 800 A 800 A 800 A 800 A
    Energy 29J 29J 29J 29J 29J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 38 pF @ 1 kHz 38 pF @ 1 kHz 38 pF @ 1 kHz 38 pF @ 1 kHz 38 pF @ 1 kHz