    YAGEO 511KH05J
    Part No.:
    511KH05J
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 5mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED511KH05J.pdf
    Description:
    VARISTOR 510V 800A DISC 5MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 5mm
    Series:
    05H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    320 V
    Maximum DC Volts:
    415 V
    Varistor Voltage (Min):
    459 V
    Varistor Voltage (Typ):
    510 V
    Varistor Voltage (Max):
    561 V
    Current - Surge:
    800 A
    Energy:
    22.5J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    50 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 511KH05J on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 511KH05J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 511KH05J?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 511KH05J.
    7.How to contact us to get technical supports, such as 511KH05J pin diagram, 511KH05J datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 511KH05J-FTR 511KH05J-TR 511KH05J-OTR 511KH05J-O 511KH05J-OTB
    Part Number 511KH05J-FTR 511KH05J-TR 511KH05J-OTR 511KH05J-O 511KH05J-OTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm
    Series 05H 05H 05H 05H 05H
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 320 V 320 V 320 V 320 V 320 V
    Maximum DC Volts 415 V 415 V 415 V 415 V 415 V
    Varistor Voltage (Min) 459 V 459 V 459 V 459 V 459 V
    Varistor Voltage (Typ) 510 V 510 V 510 V 510 V 510 V
    Varistor Voltage (Max) 561 V 561 V 561 V 561 V 561 V
    Current - Surge 800 A 800 A 800 A 800 A 800 A
    Energy 22.5J 22.5J 22.5J 22.5J 22.5J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 50 pF @ 1 kHz 50 pF @ 1 kHz 50 pF @ 1 kHz 50 pF @ 1 kHz 50 pF @ 1 kHz