    YAGEO 221KH05J-F
    Part No.:
    221KH05J-F
    Package:
    Disc 5mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED221KH05J-F.pdf
    Description:
    VARISTOR 220V 800A DISC 5MM
    Package / Case:
    Disc 5mm
    Series:
    05H
    Packaging:
    Bulk
    Maximum AC Volts:
    140 V
    Maximum DC Volts:
    180 V
    Varistor Voltage (Min):
    198 V
    Varistor Voltage (Typ):
    220 V
    Varistor Voltage (Max):
    242 V
    Current - Surge:
    800 A
    Energy:
    9J
    Capacitance @ Frequency:
    110 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 221KH05J-F on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 221KH05J-F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 221KH05J-F?
    Image 221KH05J-FTR 221KH05J-OTR 221KH05J-TR 221KH05J-OTB 221KH05J-FTB
    Part Number 221KH05J-FTR 221KH05J-OTR 221KH05J-TR 221KH05J-OTB 221KH05J-FTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm Disc 5mm
    Series 05H 05H 05H 05H 05H
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 140 V 140 V 140 V 140 V 140 V
    Maximum DC Volts 180 V 180 V 180 V 180 V 180 V
    Varistor Voltage (Min) 198 V 198 V 198 V 198 V 198 V
    Varistor Voltage (Typ) 220 V 220 V 220 V 220 V 220 V
    Varistor Voltage (Max) 242 V 242 V 242 V 242 V 242 V
    Current - Surge 800 A 800 A 800 A 800 A 800 A
    Energy 9J 9J 9J 9J 9J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 110 pF @ 1 kHz 110 pF @ 1 kHz 110 pF @ 1 kHz 110 pF @ 1 kHz 110 pF @ 1 kHz