    YAGEO 201KD10-OTR
    Part No.:
    201KD10-OTR
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 10mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED201KD10-OTR.pdf
    Description:
    VARISTOR 200V 2.5KA DISC 10MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 10mm
    Series:
    10D
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    130 V
    Maximum DC Volts:
    170 V
    Varistor Voltage (Min):
    180 V
    Varistor Voltage (Typ):
    200 V
    Varistor Voltage (Max):
    220 V
    Current - Surge:
    2.5 kA
    Energy:
    30J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    500 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TA)