    YAGEO 121KH07J
    Part No.:
    121KH07J
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 7mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED121KH07J.pdf
    Description:
    VARISTOR 120V 1.75KA DISC 7MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 7mm
    Series:
    07H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    75 V
    Maximum DC Volts:
    100 V
    Varistor Voltage (Min):
    108 V
    Varistor Voltage (Typ):
    120 V
    Varistor Voltage (Max):
    132 V
    Current - Surge:
    1.75 kA
    Energy:
    13J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    420 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 121KH07J on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 121KH07J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 121KH07J?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 121KH07J.
    7.How to contact us to get technical supports, such as 121KH07J pin diagram, 121KH07J datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 121KH07J-TR 121KH07J-OTR 121KH07J-FTR 121KH07J-FTB 121KH07J-TB
    Part Number 121KH07J-TR 121KH07J-OTR 121KH07J-FTR 121KH07J-FTB 121KH07J-TB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm Disc 7mm
    Series 07H 07H 07H 07H 07H
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 75 V 75 V 75 V 75 V 75 V
    Maximum DC Volts 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
    Varistor Voltage (Min) 108 V 108 V 108 V 108 V 108 V
    Varistor Voltage (Typ) 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
    Varistor Voltage (Max) 132 V 132 V 132 V 132 V 132 V
    Current - Surge 1.75 kA 1.75 kA 1.75 kA 1.75 kA 1.75 kA
    Energy 13J 13J 13J 13J 13J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 420 pF @ 1 kHz 420 pF @ 1 kHz 420 pF @ 1 kHz 420 pF @ 1 kHz 420 pF @ 1 kHz