    Verotronic Technologies Pte Ltd. VT40-01000LMMLMM-N
    Part No.:
    VT40-01000LMMLMM-N
    Manufacturer:
    Verotronic Technologies Pte Ltd.
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Description:
    COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
    Manufacturer:
    Series:
    VT40
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    2.4mm to 2.4mm
    1st Connector:
    2.4mm Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    2.4mm Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    39.4" (1.0m) 3.3'
    Cable Type:
    3.80mm OD Coaxial Cable
    Cable Impedance:
    Connector Impedance:
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    40 GHz
    Color:
    Blue
    Features:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C