    Venkel C0603C0G101-330KNP
    Part No.:
    C0603C0G101-330KNP
    Manufacturer:
    Venkel
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDC0603C0G101-330KNP.pdf
    Description:
    CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
    Manufacturer:
    Venkel
    Series:
    C
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    33 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.036" (0.91mm)