    Traco Power THN 20-4815WI
    Part No.:
    THN 20-4815WI
    Manufacturer:
    Traco Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    6-DIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTHN 20-4815WI.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 24V 20W
    Manufacturer:
    Traco Power
    Series:
    THN 20WI (20W)
    Package/Case:
    6-DIP Module
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    18V
    Voltage - Input (Max):
    75V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    833mA
    Power (Watts):
    20 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off, OVP, SCP
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 75°C (With Derating)
    Efficiency:
    91%