    Texas Instruments LP3985IM5X-3.2/NOPB
    Part No.:
    LP3985IM5X-3.2/NOPB
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLP3985IM5X-3.2/NOPB.pdf
    Description:
    IC REG LINEAR 3.2V 150MA SOT23-5
    Voltage - Input (Max):
    6V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.2V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.1V @ 150mA
    Current - Output:
    150mA
    Current - Supply (Max):
    250 µA
    PSRR:
    50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz)
    Protection Features:
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C