    Texas Instruments LM2679SD-3.3
    Part No.:
    LM2679SD-3.3
    Package:
    14-VDFN Exposed Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLM2679SD-3.3.pdf
    Description:
    IC REG BUCK 3.3V 5A 14VSON
    Package/Case:
    14-VDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Input (Min):
    8V
    Voltage - Input (Max):
    40V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    5A
    Frequency - Switching:
    260kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    14-VSON (5x6)
    Datasheet:
    1. How to order LM2679SD-3.3 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LM2679SD-3.3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LM2679SD-3.3?
    Image LM2679SD-3.3/NOPB LM2679SDX-3.3/NOPB LM2679SD-5.0/NOPB LM2679SDX-5.0 LM2679SDX-3.3
    Part Number LM2679SD-3.3/NOPB LM2679SDX-3.3/NOPB LM2679SD-5.0/NOPB LM2679SDX-5.0 LM2679SDX-3.3
    Series SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER®
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 8V 8V 8V 8V 8V
    Voltage - Input (Max) 40V 40V 40V 40V 40V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Current - Output 5A 5A 5A 5A 5A
    Frequency - Switching 260kHz 260kHz 260kHz 260kHz 260kHz