    TE Connectivity Laird POE-24S-AFI-
    Part No.:
    POE-24S-AFI-
    Manufacturer:
    TE Connectivity Laird
    Category:
    Power over Ethernet (PoE)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPOE-24S-AFI-.pdf
    Description:
    POE SPLITTER 12W 24V DESKTOP
    Manufacturer:
    TE Connectivity Laird
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Splitter
    Voltage - Input:
    36 ~ 60V
    Number of Ports:
    1
    Voltage - Output:
    24V
    Current - Output:
    500 mA
    Power (Watts) - Per Port:
    12W
    Compliance:
    IEEE802.3af
    Data Rate:
    Features:
    OCP, SCP
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Efficiency:
    Mounting Type:
    Desktop
    Size / Dimension:
    3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)
    Approval Agency:
    CE, EN
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order POE-24S-AFI- on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the POE-24S-AFI- price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of POE-24S-AFI-?
    Image POE-48I POE-18I POE-24IR-CI POE-24I POE-24S-AFI
    Part Number POE-48I POE-18I POE-24IR-CI POE-24I POE-24S-AFI
    Series - - - - -
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Splitter Splitter Splitter Splitter Splitter
    Voltage - Input 36 ~ 60V 36 ~ 60V 36 ~ 60V 36 ~ 60V 36 ~ 60V
    Number of Ports 1 1 1 1 1
    Voltage - Output 24V 24V 24V 24V 24V
    Current - Output 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
    Power (Watts) - Per Port 12W 12W 12W 12W 12W
    Compliance IEEE802.3af IEEE802.3af IEEE802.3af IEEE802.3af IEEE802.3af
    Data Rate - - - - -
    Features OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP OCP, SCP
    Operating Temperature -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C
    Efficiency - - - - -
    Mounting Type Desktop Desktop Desktop Desktop Desktop
    Size / Dimension 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm) 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm) 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm) 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm) 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)